Location

Závodná 78/C, 821 06 Bratislava
Kontaktujte nás
Závodná 78/C, 821 06 Bratislava

Starý Otec je maloobchodná sieť s potravinami. V súčasnosti máme v rámci Bratislavy devätnásť predajní. Zameriavame sa prevažne na slovenské potraviny, pričom máme aj vlastné výroby – mäsovýrobu, pekáreň a produkciu medu.

Kontakt

Starý otec, a.s.
Závodná 78/C, 821 06 Bratislava
IČO: 36 769 371
info@staryotec.sk

Sociálne siete

E953 - Izomalt

Charakteristika:
Izomalt patrí do skupiny cukrových alkoholov. Používa sa ako zvlhčovadlo, stabilizátor, sladidlo, plnidlo, nosná látka a protispekáva látka. Sladidlo je zhruba o polovicu menej sladšie ako stolný cukor a obsahuje len polovicu energie (kalórií), má veľmi malý glykemický index. V ústach nezanecháva žiadnu nepríjemnú chuť. V spojení s ostatnými cukrovými alkoholmi sa zvyšuje jeho sladivosť, preto na dosiahnutie rovnakej sladivosti ako bežným cukrom stačí desaťkrát menšie množstvo, než pri použití stolného cukru. Zvyšuje sladivosť syntetických sladidiel – aspartámu a acesulfámu K.

Použitie:
Používa sa ako umelé sladidlo do nízkoenergetických potravín, do cukroviniek, zmrzlín, dezertov, džemov, tortových krémov, žuvačiek, čokolády.

Výroba:
Izomalt sa vyrába z cukrovej repy.

Skóre škodlivosti:

safety-score-1

Zaradené do skupiny:

Zvlhčujúce látky

Zdroje:

Víme, co jíme? Dr. Tereza Vrbová – [kniha]
Víš, co jíš ? U. Pollmer, C. Hoicke, H. U. Grimm – [kniha]
A consumer’s dictionary of food additives – [kniha]
Decoding food additives, Dr. Geoffrey Skurray – [kniha]

Jasne zakazujeme akékoľvek použitie časti alebo celého obsahu týchto stránok, ich reprodukciu, kopírovanie, úpravu a najmä prezentáciu na iných internetových stránkach bez našeho výslovneho súhlasu.