Location

Závodná 78/C, 821 06 Bratislava
Kontaktujte nás
Závodná 78/C, 821 06 Bratislava

Starý Otec je maloobchodná sieť s potravinami. V súčasnosti máme v rámci Bratislavy devätnásť predajní. Zameriavame sa prevažne na slovenské potraviny, pričom máme aj vlastné výroby – mäsovýrobu, pekáreň a produkciu medu.

Kontakt

Starý otec, a.s.
Závodná 78/C, 821 06 Bratislava
IČO: 36 769 371
info@staryotec.sk

Sociálne siete

E925 - Chlór

Charakteristika:
Chlór je žltozelený nekovový prvok – plyn vyskytujúci sa v zemskej kôre majúci štipľavý, dusivý zápach. Jedná sa o konzervant, oxidačné činidlo, látku upravujúcu pH, dezinfekčný prostriedok a bieliace činidlo na bielenie škrupín vlašských orechov alebo na bielenie škrobov. Používa sa na predĺženie trvanlivosti čerstvo trhaného ovocia a zeleniny.

Použitie:
Používa sa pri pri spracovaní rýb, zeleniny a ovocia. Najviac sa využíva pri čistení pitnej vody. Je možné ho využiť aj ako bieliaci prostriedok do múk. Používa sa v bielidlách, farbách, dezinfekciách, plastoch, rozpúšťadlách a pri výrobe tetrachlórmetánu a látok spomaľujúcich horenie. Predlžuje trvanlivosť čerstvo trhaného ovocia a zeleniny.

Výroba:
Chlór sa vyskytuje ako v podzemnej vode, tak aj v čističkách odpadových vôd. Chlór sa vyrába elektrochemicky elektrolýzou.

 

Skóre škodlivosti:

safety-score-5

Zaradené do skupiny:

Kyseliny a regulátory kyslosti

Zdroje:

Eat safe, Bill Statham – [kniha]
A consumer’s dictionary of food additives – [kniha]
Víš, co jíš ? U. Pollmer, C. Hoicke, H. U. Grimm – [kniha]
Víme, co jíme? Dr. Tereza Vrbová – [kniha]

Jasne zakazujeme akékoľvek použitie časti alebo celého obsahu týchto stránok, ich reprodukciu, kopírovanie, úpravu a najmä prezentáciu na iných internetových stránkach bez našeho výslovneho súhlasu.