Location

Závodná 78/C, 821 06 Bratislava
Kontaktujte nás
Závodná 78/C, 821 06 Bratislava

Starý Otec je maloobchodná sieť s potravinami. V súčasnosti máme v rámci Bratislavy devätnásť predajní. Zameriavame sa prevažne na slovenské potraviny, pričom máme aj vlastné výroby – mäsovýrobu, pekáreň a produkciu medu.

Kontakt

Starý otec, a.s.
Závodná 78/C, 821 06 Bratislava
IČO: 36 769 371
info@staryotec.sk

Sociálne siete

E905c - Ropný vosk

Charakteristika:
Mikroskopický vosk je prečistená zmes rafinovaných polotuhých uhľovodíkov z ropy tvorený prevažne rozvetveným alifatickým parafínom. Bezfarebná látka bez zápachu a bez chuti.

Použitie:
Slúži ako náhrada ostatných voskov – je podstatne lacnejšia. V USA slúži na vytvorenie lesklého ochranného povrchu napríklad u zeleniny, ovocia, syrov, škrupín vajec. Svoje uplatnenie má aj ako lubrikant a ako látka znižujúca penivosť. Výrobkom poskytuje lesklý vzhľad a zabraňuje stratám vody a vlhkosti – predlžuje ich trvanlivosť (hlavne pri ovocí a zelenine). Môže byť použitý ako zložka laxatívnych prípravkov (preháňavé látky). Môže byť použité ako rozpúšťadlo alebo činidlo proti peneniu.

Výroba:
Ide o zmes uhľovodíkov, ktorá sa získava rafináciou a čistením ropy a je prevažne tvorená rozvetveným parafínom. Táto zmes môže obsahovať povolené syntetické antioxidanty.

Skóre škodlivosti:

safety-score-2

Zaradené do skupiny:

Nosiče a rozpúšťadlá

Zdroje:

Food-Info.net : E-numbers : 905 : Paraffins – [web]
Víme, co jíme? Dr. Tereza Vrbová – [kniha]
A consumer’s dictionary of food additives – [kniha]

Jasne zakazujeme akékoľvek použitie časti alebo celého obsahu týchto stránok, ich reprodukciu, kopírovanie, úpravu a najmä prezentáciu na iných internetových stránkach bez našeho výslovneho súhlasu.