Location

Závodná 78/C, 821 06 Bratislava
Kontaktujte nás
Závodná 78/C, 821 06 Bratislava

Starý Otec je maloobchodná sieť s potravinami. V súčasnosti máme v rámci Bratislavy devätnásť predajní. Zameriavame sa prevažne na slovenské potraviny, pričom máme aj vlastné výroby – mäsovýrobu, pekáreň a produkciu medu.

Kontakt

Starý otec, a.s.
Závodná 78/C, 821 06 Bratislava
IČO: 36 769 371
info@staryotec.sk

Sociálne siete

E905a - Minerálny olej

Charakteristika:
Zmes rafinovaných kvapalných uhľovodíkov z ropy. Bezfarebná, priehľadná, bez zápachu a bez chuti.

Použitie:
Slúži na vytvorenie lesklého ochranného povrchu napríklad pri zelenine (paradajky, baklažán, uhorka, paprika podobne), svoje uplatnenie má aj ako lubrikant (zabraňuje pripečeniu výrobkov k forme, plechu alebo ku krájaciemu nožu). Výrobkom poskytuje lesklý vzhľad a zabraňuje stratám vody a vlhkosti – predlžuje ich trvanlivosť (hlavne pri ovocí a zelenine). Môže byť použitý ako zložka laxatívnych prípravkov (preháňavé látky). Môže byť použité ako rozpúšťadlo alebo činidlo proti peneniu.Slúži na vytvorenie lesklého ochranného povrchu napríklad pri zelenine (paradajky, baklažán, uhorka, paprika podobne), svoje uplatnenie má aj ako lubrikant (zabraňuje pripečeniu výrobkov k forme, plechu alebo ku krájaciemu nožu). Výrobkom poskytuje lesklý vzhľad a zabraňuje stratám vody a vlhkosti – predlžuje ich trvanlivosť (hlavne pri ovocí a zelenine). Môže byť použitý ako zložka laxatívnych prípravkov (preháňavé látky). Môže byť použité ako rozpúšťadlo alebo činidlo proti peneniu.

Výroba:
Ide o zmes tekutých uhľovodíkov, ktorá sa získava rafináciou a čistením ropných minerálnych olejov. Táto zmes môže obsahovať povolené syntetické antioxidanty.

Skóre škodlivosti:

safety-score-4

Zaradené do skupiny:

Nosiče a rozpúšťadlá

Zdroje:

Víme, co jíme? Dr. Tereza Vrbová – [kniha]
A consumer’s dictionary of food additives – [kniha]
Food-Info.net : E-numbers : 905 : Paraffins – [web]
Víš, co jíš ? U. Pollmer, C. Hoicke, H. U. Grimm – [kniha]

Jasne zakazujeme akékoľvek použitie časti alebo celého obsahu týchto stránok, ich reprodukciu, kopírovanie, úpravu a najmä prezentáciu na iných internetových stránkach bez našeho výslovneho súhlasu.