Location

Závodná 78/C, 821 06 Bratislava
Kontaktujte nás
Závodná 78/C, 821 06 Bratislava

Starý Otec je maloobchodná sieť s potravinami. V súčasnosti máme v rámci Bratislavy devätnásť predajní. Zameriavame sa prevažne na slovenské potraviny, pričom máme aj vlastné výroby – mäsovýrobu, pekáreň a produkciu medu.

Kontakt

Starý otec, a.s.
Závodná 78/C, 821 06 Bratislava
IČO: 36 769 371
info@staryotec.sk

Sociálne siete

E553b - Talk

Charakteristika:
Prírodná forma kremičitanu horečnatého tvorí veľmi jemný biely prášok, bez chuti a zápachu. Z prírodných nálezísk môže byť kontaminovaný napríklad azbestom, používa sa hlavne ako protispekavá látka a taktiež má svoje využitie v kozmetike.

Použitie:
Používa sa ako poťahová látka, látka upravujúca povrchy tabletiek, slúži ako lubrikant alebo protispekavá látka. Talk sa môže používať ako protispekavá látka u potravín ako ryža, suché práškovité potraviny (korenie, cukry, sole, náhrady solí a podobne), tiež ich možno použiť pre tabletované potraviny, plátkové syry, žuvačky. Na ošetrenie povrchu sa používa u mäsa a cukroviniek zo želé. Nájdeme ho aj v čokoládách, pekárskych a cukrárskych výrobkoch. Môže byť použitý pre vegetariánov, vegánov aj pre všetky náboženstvá.

Výroba:
Vyrába sa zo síranu horečnatého a kremičitanu sodného.

Skóre škodlivosti:

safety-score-2

Zaradené do skupiny:

Protispekavé látky

Zdroje:

Víme, co jíme? Dr. Tereza Vrbová – [kniha]A consumer’s dictionary of food additives – [kniha]
Decoding food additives, Dr. Geoffrey Skurray – [kniha]
Vyhláška Ministerstva zdravotníctva č. 3/1999 – [web]
Food-Info.net : E-numbers : E553 : Magnesium silicates – [web]

Jasne zakazujeme akékoľvek použitie časti alebo celého obsahu týchto stránok, ich reprodukciu, kopírovanie, úpravu a najmä prezentáciu na iných internetových stránkach bez našeho výslovneho súhlasu.