Location

Závodná 78/C, 821 06 Bratislava
Kontaktujte nás
Závodná 78/C, 821 06 Bratislava

Starý Otec je maloobchodná sieť s potravinami. V súčasnosti máme v rámci Bratislavy devätnásť predajní. Zameriavame sa prevažne na slovenské potraviny, pričom máme aj vlastné výroby – mäsovýrobu, pekáreň a produkciu medu.

Kontakt

Starý otec, a.s.
Závodná 78/C, 821 06 Bratislava
IČO: 36 769 371
info@staryotec.sk

Sociálne siete

E553a - Kremičitan horečnatý

Charakteristika:
Jemný biely prášok, bez chuti a zápachu používa sa hlavne ako protispekavá látka a taktiež má svoje využitie v kozmetike.

Použitie:
Používa sa v kypriacom prášku, sušených smotanách do kávy a podobných sypkých náhradách mlieka a smotany, ďalej ho nájdeme v kakau, strúhanom syre, sušenej zelenine, v sypkom korení, rôznych sypkých zmesiach. Tu všade absorbuje vodu a bráni zvlhnutiu výrobku. Smie sa používať ako protispekavá látka pri suchých práškovitých výrobkoch (cukor, korenie, jedlá soľ, náhradky soli), pri tabletovaných potravinách, plátkových tvrdých a tavených syroch, v čokoláde, pečive, alebo v žuvačkách. Môže byť použitý pre vegetariánov, vegánov aj pre všetky náboženstvá.

Výroba:
Vyskytuje sa v prírodnej podobe hlavne v Austrálii. Pre potravinársky priemysel sa pripravuje pravdepodobne syntetickou cestou.

Skóre škodlivosti:

safety-score-1

Zaradené do skupiny:

Protispekavé látky

Zdroje:

Decoding food additives, Dr. Geoffrey Skurray – [kniha]Víme, co jíme? Dr. Tereza Vrbová – [kniha]
A consumer’s dictionary of food additives – [kniha]
Food-Info.net : E-numbers : E553 : Magnesium silicates – [web]
Vyhláška Ministerstva zdravotníctva č. 3/1999 – [web]

Jasne zakazujeme akékoľvek použitie časti alebo celého obsahu týchto stránok, ich reprodukciu, kopírovanie, úpravu a najmä prezentáciu na iných internetových stránkach bez našeho výslovneho súhlasu.