Location

Závodná 78/C, 821 06 Bratislava
Kontaktujte nás
Závodná 78/C, 821 06 Bratislava

Starý Otec je maloobchodná sieť s potravinami. V súčasnosti máme v rámci Bratislavy devätnásť predajní. Zameriavame sa prevažne na slovenské potraviny, pričom máme aj vlastné výroby – mäsovýrobu, pekáreň a produkciu medu.

Kontakt

Starý otec, a.s.
Závodná 78/C, 821 06 Bratislava
IČO: 36 769 371
info@staryotec.sk

Sociálne siete

E528 - Hydroxid horečnatý

Charakteristika:
Hydroxid horečnatý slúži na úpravu pH, používa sa ako spevňujúca látka, napomáha spracovávať potraviny a stabilizuje farbu. Pre človeka je zdrojom horčíka. Považuje sa za bezpečný. Ide o biely objemný prášok, bez zápachu. Lakmusový papierik naň reaguje alkalicky. Tento prášok nemožno rozpustiť vo vode ani v etanole.

Použitie:
Používa sa na korekcie kyslosti napríklad pri niektorých potravinách (prevažne konzervované potraviny) alebo pri krémoch na pokožku, pomáha udržiavať farebnosť výrobkov. Využíva sa na výrobu syrov, kde udržuje ich štruktúru a stabilizuje farbu. Je významným zdrojom horčíka, takže sa s ním môžeme stretnúť v rôznych výživových doplnkoch.

Výroba:
Vyrába sa chemickou cestou – hydratáciou horčíka.

Skóre škodlivosti:

safety-score-1

Zaradené do skupiny:

Stabilizátory

Zdroje:

A consumer’s dictionary of food additives – [kniha]
Víme, co jíme? Dr. Tereza Vrbová – [kniha]
Vyhláška Ministerstva zdravotníctva č. 3/1999 – [web]

Jasne zakazujeme akékoľvek použitie časti alebo celého obsahu týchto stránok, ich reprodukciu, kopírovanie, úpravu a najmä prezentáciu na iných internetových stránkach bez našeho výslovneho súhlasu.