Location

Závodná 78/C, 821 06 Bratislava
Kontaktujte nás
Závodná 78/C, 821 06 Bratislava

Starý Otec je maloobchodná sieť s potravinami. V súčasnosti máme v rámci Bratislavy devätnásť predajní. Zameriavame sa prevažne na slovenské potraviny, pričom máme aj vlastné výroby – mäsovýrobu, pekáreň a produkciu medu.

Kontakt

Starý otec, a.s.
Závodná 78/C, 821 06 Bratislava
IČO: 36 769 371
info@staryotec.sk

Sociálne siete

E525 - Hydroxid draselný

Charakteristika:
Biele alebo skoro biele kôstky, vločky, kolíky, odliatky a podobne. Považuje sa za bezpečný. Hydroxid draselný má obdobné použitie ako Hydroxid sodný, navyše je zdrojom draslíka.

Použitie:
Používa sa ku korekciám kyslosti výrobkov, alebo ako pomocná látka na spracovanie potravín. Pomáha spracovávať surové kávové plody, uplatnenie nájde aj pri výrobe instantných čajov a prísad z mlieka. Výnimočne sa používa na premenu zvyškov bielkovín na korenie a na ľahšie lúpanie zemiakov. Používa sa tiež na získanie farby zo semien Annatto (používaných prevažne v mexickej alebo karibskej kuchyni – majú výraznú žltú až oranžovú farbu), alebo ho možno využiť na zabránenie rastu rohov u teliat.

Výroba:
Vyrába sa hydrolýzou vodného roztoku KCl.

Skóre škodlivosti:

safety-score-2

Zaradené do skupiny:

Kyseliny a regulátory kyslosti

Zdroje:

A consumer’s dictionary of food additives – [kniha]
Vyhláška Ministerstva zdravotníctva č. 3/1999 – [web]
Víme, co jíme? Dr. Tereza Vrbová – [kniha]
Víš, co jíš ? U. Pollmer, C. Hoicke, H. U. Grimm – [kniha]

Jasne zakazujeme akékoľvek použitie časti alebo celého obsahu týchto stránok, ich reprodukciu, kopírovanie, úpravu a najmä prezentáciu na iných internetových stránkach bez našeho výslovneho súhlasu.