Location

Závodná 78/C, 821 06 Bratislava
Kontaktujte nás
Závodná 78/C, 821 06 Bratislava

Starý Otec je maloobchodná sieť s potravinami. V súčasnosti máme v rámci Bratislavy devätnásť predajní. Zameriavame sa prevažne na slovenské potraviny, pričom máme aj vlastné výroby – mäsovýrobu, pekáreň a produkciu medu.

Kontakt

Starý otec, a.s.
Závodná 78/C, 821 06 Bratislava
IČO: 36 769 371
info@staryotec.sk

Sociálne siete

E521 - Síran sodnohlinitý

Charakteristika:
Síran sodnohlinitý slúži na reguláciu kyslosti a na spevňovanie konzervovanej zeleniny a mäsa, nájdeme ho v múke. Neboli preukázané škodlivé vlastnosti, ale hliník je vyhláškou označený ako kontaminant.

Použitie:
Používa sa ako spevňujúca látka v nakladanej zelenine (výroba sladkokyslých uhoriek v náleve), konzervovaných mäsových výrobkoch. Upravuje pH a zamedzuje prítomným kovom urýchľovať nežiaduce reakcie, ktoré môžu viesť k zníženiu kvality produktov (zmena farby, konzistencia, žltnutie). Používa sa ako kypriaca látka a nosič benzoyl peroxidu v bielenej múke alebo syroch.

Výroba:
Síran sodnohlinitý je možné získavať z odpadového hliníka. Produktom sú biele alebo bezfarebné kryštáliky, ktoré sa ľahko rozpúšťajú vo vode.

Skóre škodlivosti:

safety-score-2

Zaradené do skupiny:

Plnidlá

Zdroje:

x – x

Jasne zakazujeme akékoľvek použitie časti alebo celého obsahu týchto stránok, ich reprodukciu, kopírovanie, úpravu a najmä prezentáciu na iných internetových stránkach bez našeho výslovneho súhlasu.