Location

Závodná 78/C, 821 06 Bratislava
Kontaktujte nás
Závodná 78/C, 821 06 Bratislava

Starý Otec je maloobchodná sieť s potravinami. V súčasnosti máme v rámci Bratislavy devätnásť predajní. Zameriavame sa prevažne na slovenské potraviny, pričom máme aj vlastné výroby – mäsovýrobu, pekáreň a produkciu medu.

Kontakt

Starý otec, a.s.
Závodná 78/C, 821 06 Bratislava
IČO: 36 769 371
info@staryotec.sk

Sociálne siete

E504 - Uhličitany horečnaté

Charakteristika:
Biele práškovité látky. Stretnúť sa môžeme aj s podrobnejším rozdelením 504(i) uhličitan horečnatý alebo 504(ii) hydrogénuhličitan horečnatý.

Použitie:
Uhličitany horečnaté sú zdrojom horčíka nevyhnutného pre náš organizmus. Sú to stabilizátory, protispekavé látky a plnidlá pridávané do sypkých zmesí, žuvačiek, cukroviniek, majonéz, instantných polievok a kuchynskej soli, v ktorej zamedzujú hrudkovateniu. Zároveň ide o látky využívané na výrobu kakaa a na spracovávanie pitnej vody.

Výroba:
Ako magnezit alebo dolomit sa uhličitan horečnatý nachádza v prírodných ložiskách. Priemyselne sa vyrába elektrolytickou reakciou kovov obsahujúcich horčík a oxidu uhličitého.

Skóre škodlivosti:

safety-score-1

Zaradené do skupiny:

Stabilizátory

Zdroje:

Uhličitan hořečnatý – Wikipedie – [web]
Víme, co jíme? Dr. Tereza Vrbová – [kniha]
Decoding food additives, Dr. Geoffrey Skurray – [kniha]
A consumer’s dictionary of food additives – [kniha]

Jasne zakazujeme akékoľvek použitie časti alebo celého obsahu týchto stránok, ich reprodukciu, kopírovanie, úpravu a najmä prezentáciu na iných internetových stránkach bez našeho výslovneho súhlasu.