Location

Závodná 78/C, 821 06 Bratislava
Kontaktujte nás
Závodná 78/C, 821 06 Bratislava

Starý Otec je maloobchodná sieť s potravinami. V súčasnosti máme v rámci Bratislavy devätnásť predajní. Zameriavame sa prevažne na slovenské potraviny, pričom máme aj vlastné výroby – mäsovýrobu, pekáreň a produkciu medu.

Kontakt

Starý otec, a.s.
Závodná 78/C, 821 06 Bratislava
IČO: 36 769 371
info@staryotec.sk

Sociálne siete

E476 - Polyglycerolpolyricinoleát

Charakteristika:
Ide o žltkastú viskóznu kvapalinu.

Použitie:
Polyglycerolpolyricinoleát je emulgátor vyskytujúci sa v zálievkach a nátierkach so zníženým obsahom tuku a v kakaových alebo čokoládových cukrovinkách. Vďaka svojim účinkom umožňuje vytvárať tenšie vrstvy čokoládových poliev a využíva sa na homogénne premiešavanie potravín na báze vody a oleja. Nachádza sa tiež v mliečnych výrobkoch, majonézach, instantných polievkach, mrazených dezertoch alebo margarínoch. Od 25. 3. 2020 ho možno použiť aj ako emulgátor v kvapalných rastlinných olejových emulziách určených na predaj konečnému spotrebiteľovi, s obsahom tuku najviac 70 %.

Výroba:
Pripravujú sa esterifikáciou polyglycerolu kyselinou ricinolejovou. Priemyselne sa vyrába z prirodzených mastných kyselín a glycerínu.

Skóre škodlivosti:

safety-score-3

Zaradené do skupiny:

Emulgátory

Zdroje:

Decoding food additives, Dr. Geoffrey Skurray – [kniha]
Víš, co jíš ? U. Pollmer, C. Hoicke, H. U. Grimm – [kniha]
Víme, co jíme? Dr. Tereza Vrbová – [kniha]

Jasne zakazujeme akékoľvek použitie časti alebo celého obsahu týchto stránok, ich reprodukciu, kopírovanie, úpravu a najmä prezentáciu na iných internetových stránkach bez našeho výslovneho súhlasu.