Location

Závodná 78/C, 821 06 Bratislava
Kontaktujte nás
Závodná 78/C, 821 06 Bratislava

Starý Otec je maloobchodná sieť s potravinami. V súčasnosti máme v rámci Bratislavy devätnásť predajní. Zameriavame sa prevažne na slovenské potraviny, pričom máme aj vlastné výroby – mäsovýrobu, pekáreň a produkciu medu.

Kontakt

Starý otec, a.s.
Závodná 78/C, 821 06 Bratislava
IČO: 36 769 371
info@staryotec.sk

Sociálne siete

E432 - Polyoxyetylénsorbitánmonolaurát

Charakteristika:
Ide o emulgátor a stabilizátor.

Použitie:
Polysorbát 20 sa pridáva do pečiva, aby zostalo dlhšie čerstvé a zároveň spevňuje cesto. Rovnomerne rozkladá vyskytujúce sa arómy a farbivá v potravinách. V kombinácii so sorbanmi sa používa na získanie požadovaných vlastností potravín. Ako stabilizátor účinkuje v cestách, omáčkach a krémoch. Pôsobí ako rozpúšťadlo vitamínov rozpustných v tukoch a vo farmaceutickom a kozmetickom priemysle sa využíva ako emulgátor. Môžeme ho nájsť v pekárskych výrobkoch, zmrzlinách, polevách, v instantných náhradkách mlieka, zálievkach, cukrovinkách a v stužených tukoch.

Výroba:
Vyrába sa synteticky. Polysorbát 20 je zmes sorbitolu polymerizujúcim s etylénoxidom a olejovými estermi s priemernou dĺžkou polymérového reťazca 20-tich jednotiek, ktoré môžu byť živočíšneho pôvodu.

Skóre škodlivosti:

safety-score-2

Zaradené do skupiny:

Emulgátory

Zdroje:

Víme, co jíme? Dr. Tereza Vrbová – [kniha]

Jasne zakazujeme akékoľvek použitie časti alebo celého obsahu týchto stránok, ich reprodukciu, kopírovanie, úpravu a najmä prezentáciu na iných internetových stránkach bez našeho výslovneho súhlasu.