Location

Závodná 78/C, 821 06 Bratislava
Kontaktujte nás
Závodná 78/C, 821 06 Bratislava

Starý Otec je maloobchodná sieť s potravinami. V súčasnosti máme v rámci Bratislavy devätnásť predajní. Zameriavame sa prevažne na slovenské potraviny, pričom máme aj vlastné výroby – mäsovýrobu, pekáreň a produkciu medu.

Kontakt

Starý otec, a.s.
Závodná 78/C, 821 06 Bratislava
IČO: 36 769 371
info@staryotec.sk

Sociálne siete

E409 - Arabinnogalaktan

Charakteristika:
Arabinogalaktan je polysacharid vyskytujúci sa v dreve smrekovcov (druh Larix occidentalis). Používa sa ako emulgátor, stabilizátor alebo ako plnidlo.

Použitie:
Arabinogalaktan sa používa v minimálnom množstve ako stabilizátor, emulgátor, plnidlo a nosič. Stabilizuje nízkotučné dressingy a zahusťuje esenciálne oleje. Používa sa v kombinácii s ďalšími gélmi. Pridáva sa do sladkostí, pudingových zmesí, mrazených dezertov, nízkotučných jogurtov, zmrzlín, spracovaných mäsových výrobkov alebo do zálievok a omáčok. V lekárstve má pozitívny účinok na zápaly a preukázalo sa, že spoločne s protirakovinovými liekmi zabraňuje metastáze (šírenie rakoviny z jedného orgánu do druhého).

Výroba:
Získava sa zo smrekovcového dreva pôsobením vody.

Skóre škodlivosti:

safety-score-0

Zaradené do skupiny:

Stabilizátory

Zdroje:

Víme, co jíme? Dr. Tereza Vrbová – [kniha]
Decoding food additives, Dr. Geoffrey Skurray – [kniha]
A consumer’s dictionary of food additives – [kniha]

 

Jasne zakazujeme akékoľvek použitie časti alebo celého obsahu týchto stránok, ich reprodukciu, kopírovanie, úpravu a najmä prezentáciu na iných internetových stránkach bez našeho výslovneho súhlasu.