Location

Závodná 78/C, 821 06 Bratislava
Kontaktujte nás
Závodná 78/C, 821 06 Bratislava

Starý Otec je maloobchodná sieť s potravinami. V súčasnosti máme v rámci Bratislavy devätnásť predajní. Zameriavame sa prevažne na slovenské potraviny, pričom máme aj vlastné výroby – mäsovýrobu, pekáreň a produkciu medu.

Kontakt

Starý otec, a.s.
Závodná 78/C, 821 06 Bratislava
IČO: 36 769 371
info@staryotec.sk

Sociálne siete

E405 - Propylénglykolalginát

Charakteristika:
Propylénglykolalginát je propylénglykol ester kyseliny algínovej, ktorá sa získava z hnedých rias. Používa sa predovšetkým ako stabilizátor, zahusťovadlo a emulgátor.

Použitie:
Propylénglykolalginát sa používa ako stabilizátor, zahusťovadlo, emulgátor alebo tiež ako plnidlo a odpeňovač. Je pridávaný do zmrzlín, mrazených vaječných krémov, ovocných drení, pudingov, jogurtov, do omáčok, zálievok a sirupov, džemov, nízkotučných dressingov, majonéz, tukov a na potieranie koláčov a ďalších sladkých pekárenských výrobkov alebo cukroviniek. Ako zahusťovadlo vytvára s ďalšími hydrokoloidnými gélmi stále gélovité produkty.

Výroba:
Priemyselne sa vyrába esterifikáciou kyseliny algínovej s propylalkoholom a glykolom.

Skóre škodlivosti:

safety-score-3

Zaradené do skupiny:

Odpeňovače

Zdroje:

A consumer’s dictionary of food additives – [kniha]
Decoding food additives, Dr. Geoffrey Skurray – [kniha]
Víme, co jíme? Dr. Tereza Vrbová – [kniha]

 

Jasne zakazujeme akékoľvek použitie časti alebo celého obsahu týchto stránok, ich reprodukciu, kopírovanie, úpravu a najmä prezentáciu na iných internetových stránkach bez našeho výslovneho súhlasu.