Location

Závodná 78/C, 821 06 Bratislava
Kontaktujte nás
Závodná 78/C, 821 06 Bratislava

Starý Otec je maloobchodná sieť s potravinami. V súčasnosti máme v rámci Bratislavy devätnásť predajní. Zameriavame sa prevažne na slovenské potraviny, pričom máme aj vlastné výroby – mäsovýrobu, pekáreň a produkciu medu.

Kontakt

Starý otec, a.s.
Závodná 78/C, 821 06 Bratislava
IČO: 36 769 371
info@staryotec.sk

Sociálne siete

E340(i) - Dihydrogénfosforečnan draselný

Charakteristika:
Fosforečnan draselný je draselná soľ kyseliny fosforečnej. Používa sa na úpravu kyslosti, ďalej ako emulgátor alebo stabilizátor. Zlepšuje účinnosť iných antioxidantov.Fosforečnan draselný je draselná soľ kyseliny fosforečnej. Používa sa na úpravu kyslosti, ďalej ako emulgátor alebo stabilizátor. Zlepšuje účinnosť iných antioxidantov.

Použitie:
Využíva sa predovšetkým ako regulátor kyslosti, emulgátor alebo stabilizátor. Môžeme ho nájsť v syroch, mäsových výrobkoch alebo v práškových nápojoch. Používa sa tiež v pivovarníctve alebo pri výrobe šampanského a ostatných šumivých vín. Odstraňuje nežiaduce účinky kovov. Obsahuje draslík a využíva sa na doplňovanie potravín týmto prvkom. Jeho uplatnenie nájdeme aj v lekárstve, kde sa používa na úpravu pH moču.

Výroba:
Priemyselne sa vyrába pridávaním hydroxidu draselného do kyseliny fosforečnej.

Skóre škodlivosti:

safety-score-2

Zaradené do skupiny:

Stabilizátory

Zdroje:

Víme, co jíme? Dr. Tereza Vrbová – [kniha]
Decoding food additives, Dr. Geoffrey Skurray – [kniha]
A consumer’s dictionary of food additives – [kniha]
Food-Info.net : E-numbers : E340 Potassium phosphates – [web]

Jasne zakazujeme akékoľvek použitie časti alebo celého obsahu týchto stránok, ich reprodukciu, kopírovanie, úpravu a najmä prezentáciu na iných internetových stránkach bez našeho výslovneho súhlasu.