Location

Závodná 78/C, 821 06 Bratislava
Kontaktujte nás
Závodná 78/C, 821 06 Bratislava

Starý Otec je maloobchodná sieť s potravinami. V súčasnosti máme v rámci Bratislavy devätnásť predajní. Zameriavame sa prevažne na slovenské potraviny, pričom máme aj vlastné výroby – mäsovýrobu, pekáreň a produkciu medu.

Kontakt

Starý otec, a.s.
Závodná 78/C, 821 06 Bratislava
IČO: 36 769 371
info@staryotec.sk

Sociálne siete

E325 - Mliečnan sodný

Charakteristika:
Mliečnan sodný je bezfarebná, hustá kvapalina bez zápachu. Ide o soľ kyseliny mliečnej. V potravinách funguje ako zvýrazňovač chuti, zvlhčujúca látka, emulgátor alebo na úpravu pH.

Použitie:
Používa sa v potravinách ako sú napr. jogurty, salámy, cukrovinky, omáčky, cesto na chlieb, pečivo, zaváraniny, zmrzliny, sušienky. Zvýrazňuje chuť mäsa a potláča nechcenú pachuť hotových výrobkov. Zadržuje vlhkosť výrobkov, preto sa používa aj ako poťahová látka mäsa, čím sa predĺži jeho trvanlivosť.

Výroba:
Vyrába sa synteticky pridaním hydroxidu sodného do kyseliny mliečnej alebo pomocou bakteriálnej fermentácie škrobov alebo melasy.

 

Skóre škodlivosti:

safety-score-1

Zaradené do skupiny:

Zvlhčujúce látky

Zdroje:

Víš, co jíš ? U. Pollmer, C. Hoicke, H. U. Grimm – [kniha]
A consumer’s dictionary of food additives – [kniha]
Decoding food additives, Dr. Geoffrey Skurray – [kniha]
Víme, co jíme? Dr. Tereza Vrbová – [kniha]

Jasne zakazujeme akékoľvek použitie časti alebo celého obsahu týchto stránok, ich reprodukciu, kopírovanie, úpravu a najmä prezentáciu na iných internetových stránkach bez našeho výslovneho súhlasu.