Location

Závodná 78/C, 821 06 Bratislava
Kontaktujte nás
Závodná 78/C, 821 06 Bratislava

Starý Otec je maloobchodná sieť s potravinami. V súčasnosti máme v rámci Bratislavy devätnásť predajní. Zameriavame sa prevažne na slovenské potraviny, pričom máme aj vlastné výroby – mäsovýrobu, pekáreň a produkciu medu.

Kontakt

Starý otec, a.s.
Závodná 78/C, 821 06 Bratislava
IČO: 36 769 371
info@staryotec.sk

Sociálne siete

E221 - Siričitan sodný

Charakteristika:
Konzervačný prostriedok s protiplesňovým a antibakteriálnym účinkom, antioxidant, zabraňujúci hnednutiu ovocia a zeleniny. Chráni kyselinu askorbovú pred zničením v ovocí a ovocných džúsoch. Ničí vitamín B1 v potravinách. Ide o suchý, korozívny prášok.

Použitie:
Používa sa pri výrobe piva, vína, nealkoholických nápojov. Nájdeme ho vo výrobkoch zo zemiakov, sušenom ovocí, marmeládach, džemoch, mrazených jablkách. Používa sa tiež ako bieliaci prostriedok pri sušení ovocia.

Výroba:
Vyrába sa synteticky prebublávaním oxidu siričitého cez sodný roztok lúhu. Siričitan sodný obsahuje 51% oxidu siričitého.

 

Skóre škodlivosti:

safety-score-5

Zaradené do skupiny:

Siričitany (E220 – E228)

Zdroje:

Víš, co jíš ? U. Pollmer, C. Hoicke, H. U. Grimm – [kniha]
Víme, co jíme? Dr. Tereza Vrbová – [kniha]
Eat safe, Bill Statham – [kniha]
A consumer’s dictionary of food additives – [kniha]
Decoding food additives, Dr. Geoffrey Skurray – [kniha]

Jasne zakazujeme akékoľvek použitie časti alebo celého obsahu týchto stránok, ich reprodukciu, kopírovanie, úpravu a najmä prezentáciu na iných internetových stránkach bez našeho výslovneho súhlasu.