Location

Závodná 78/C, 821 06 Bratislava
Kontaktujte nás
Závodná 78/C, 821 06 Bratislava

Starý Otec je maloobchodná sieť s potravinami. V súčasnosti máme v rámci Bratislavy devätnásť predajní. Zameriavame sa prevažne na slovenské potraviny, pričom máme aj vlastné výroby – mäsovýrobu, pekáreň a produkciu medu.

Kontakt

Starý otec, a.s.
Závodná 78/C, 821 06 Bratislava
IČO: 36 769 371
info@staryotec.sk

Sociálne siete

E209 - Heptylparabén

Charakteristika:
Heptylparabén je látka, ktorá sa používa ako konzervant zabraňujúci mikrobiologickému kvaseniu, pôsobí proti plesniam a kvasinkám. Spadá do skupiny látok zvaných parabény.

Použitie:
Heptylparabén sa používa ako prídavná látka do sladových nápojov, neperlivých nealkoholických nápojov, ovocných nápojov. Používa sa pri povrchovej úprave sušených mäsových produktov, cereálnych či zemiakových lupienkov, orechov s polevou. Látka sa používa do pečiva, umelo sladených marmelád, ovocných náplní mäsa, hydiny, olejov, mrazených mliečnych výrobkov. Táto látka sa hojne používa pri výrobe kozmetiky a vo výrobkoch používaných na osobnú hygienu.

Výroba:
Ide o ester kyseliny hydroxibenzoovej. Získava sa z ropných derivátov.

 

Skóre škodlivosti:

safety-score-4

Zaradené do skupiny:

Konzervanty

Zdroje:

A consumer’s dictionary of food additives – [kniha]
Decoding food additives, Dr. Geoffrey Skurray – [kniha]
Eat safe, Bill Statham – [kniha]
Víme, co jíme? Dr. Tereza Vrbová – [kniha]

Jasne zakazujeme akékoľvek použitie časti alebo celého obsahu týchto stránok, ich reprodukciu, kopírovanie, úpravu a najmä prezentáciu na iných internetových stránkach bez našeho výslovneho súhlasu.