Location

Závodná 78/C, 821 06 Bratislava
Kontaktujte nás
Závodná 78/C, 821 06 Bratislava

Starý Otec je maloobchodná sieť s potravinami. V súčasnosti máme v rámci Bratislavy devätnásť predajní. Zameriavame sa prevažne na slovenské potraviny, pričom máme aj vlastné výroby – mäsovýrobu, pekáreň a produkciu medu.

Kontakt

Starý otec, a.s.
Závodná 78/C, 821 06 Bratislava
IČO: 36 769 371
info@staryotec.sk

Sociálne siete

E203 - Sorban vápenatý

Charakteristika:
Ide o ďalší zo skupiny sorbanov, ktoré sa používajú ako konzervanty, ktoré zabraňujú šíreniu baktérií, plesní a húb v potravinách. Látka je zle rozpustná vo vode a tukoch.

Použitie:
Sorban vápenatý sa používa ako konzervant do nápojov, zázvorového piva, jablčného muštu, vína, olív v slanom náleve, pečiva, čokoládových sirupov, čerstvých ovocných koktailov, mandarínkového pyré, šalátov, tvarohových koláčov, náplní do koláčov, sladkého drievka, balených syrov a umelo zlezených želé. Využitie sorbanu vápenatého je tiež vo výrobe obalov na margaríny, maslá a syry. Ďalej sa používa aj v kozmetike pri výrobe mastí.

Výroba:
Sorban vápenatý sa vyrába syntetickou cestou pridaním vápna do kyseliny sorbovej.

 

Skóre škodlivosti:

safety-score-3

Zaradené do skupiny:

Konzervanty

Zdroje:

Decoding food additives, Dr. Geoffrey Skurray – [kniha]
Víme, co jíme? Dr. Tereza Vrbová – [kniha]
A consumer’s dictionary of food additives – [kniha]

Jasne zakazujeme akékoľvek použitie časti alebo celého obsahu týchto stránok, ich reprodukciu, kopírovanie, úpravu a najmä prezentáciu na iných internetových stránkach bez našeho výslovneho súhlasu.