Location

Závodná 78/C, 821 06 Bratislava
Kontaktujte nás
Závodná 78/C, 821 06 Bratislava

Starý Otec je maloobchodná sieť s potravinami. V súčasnosti máme v rámci Bratislavy devätnásť predajní. Zameriavame sa prevažne na slovenské potraviny, pričom máme aj vlastné výroby – mäsovýrobu, pekáreň a produkciu medu.

Kontakt

Starý otec, a.s.
Závodná 78/C, 821 06 Bratislava
IČO: 36 769 371
info@staryotec.sk

Sociálne siete

E202 - Sorban draselný

Charakteristika:
Ide o draselnú soľ kyseliny sorbovej v podobe bieleho kryštalického prášku. Táto látka sa používa ako konzervant, zabraňujúci šíreniu plesní a kvasiniek v potravinách. Je dobre rozpustná vo vode.

Použitie:
Látka sa používa ako konzervant v ovocných nápojoch, džúsoch, v múke, zázvorovom pive, sladkého drievka, víne, olivách v slanom náleve, jablčnom mušte, pečive, čokoláde, v ovocných koktailoch, mandarínkovom pyré. Pridáva sa do koláčov, náplní do koláčov, do sladených želé, syrov, šalátov, kečupov. Ďalej sa používa do prostriedkov na pranie bielizne, šampónov, cigeriet a hydratačných krémov.

Výroba:
Na potravinárske účely sa vyrába syntetickou cestou, pridaním hydroxidu draselného do kyseliny sorbovej. Väčšinou sa získava z ropných derivátov.

 

Skóre škodlivosti:

safety-score-3

Zaradené do skupiny:

Konzervanty

Zdroje:

Víš, co jíš ? U. Pollmer, C. Hoicke, H. U. Grimm – [kniha]
A consumer’s dictionary of food additives – [kniha]
Víme, co jíme? Dr. Tereza Vrbová – [kniha]
Eat safe, Bill Statham – [kniha]
Decoding food additives, Dr. Geoffrey Skurray – [kniha]

Jasne zakazujeme akékoľvek použitie časti alebo celého obsahu týchto stránok, ich reprodukciu, kopírovanie, úpravu a najmä prezentáciu na iných internetových stránkach bez našeho výslovneho súhlasu.