Location

Závodná 78/C, 821 06 Bratislava
Kontaktujte nás
Závodná 78/C, 821 06 Bratislava

Starý Otec je maloobchodná sieť s potravinami. V súčasnosti máme v rámci Bratislavy devätnásť predajní. Zameriavame sa prevažne na slovenské potraviny, pričom máme aj vlastné výroby – mäsovýrobu, pekáreň a produkciu medu.

Kontakt

Starý otec, a.s.
Závodná 78/C, 821 06 Bratislava
IČO: 36 769 371
info@staryotec.sk

Sociálne siete

E182 - Orchil

Charakteristika:
Ide o zmes farbív, ktoré môžu mať farbu červenú, ružovú alebo modrú. Vzhľadom na citlivosť na pH prostredie, v ktorom sa farbivo vyskytuje, sa používa na indikáciu pH (v kyslom prostredí je farbivo červené, v neutrálnom ružovej, v zásaditom modrej). Je riediteľný vodou.

Použitie:
Veľmi často sa farbivo absorbuje namáčaním do papiera a ten následne slúži ako indikátor na zisťovanie pH rôznych materiálov. Orchil sa bežne nepoužíva, mohol by byť využitý na farbenie nápojov či cukroviniek.

Výroba:
Získava sa extrakciou z rôznych rastlín – lišajníkov rodu Rocella (napr. Rocella tinctoria, Rocella fuciformis, Rocella pygmaea, a ďalšie)

 

Skóre škodlivosti:

safety-score-4

Zaradené do skupiny:

Farbivá (E100 – E182)

Zdroje:

Víme, co jíme? Dr. Tereza Vrbová – [kniha]
Litmus – Wikipedia, the free encyclopedia – [web]

Jasne zakazujeme akékoľvek použitie časti alebo celého obsahu týchto stránok, ich reprodukciu, kopírovanie, úpravu a najmä prezentáciu na iných internetových stránkach bez našeho výslovneho súhlasu.