Location

Závodná 78/C, 821 06 Bratislava
Kontaktujte nás
Závodná 78/C, 821 06 Bratislava

Starý Otec je maloobchodná sieť s potravinami. V súčasnosti máme v rámci Bratislavy devätnásť predajní. Zameriavame sa prevažne na slovenské potraviny, pričom máme aj vlastné výroby – mäsovýrobu, pekáreň a produkciu medu.

Kontakt

Starý otec, a.s.
Závodná 78/C, 821 06 Bratislava
IČO: 36 769 371
info@staryotec.sk

Sociálne siete

E166 - Santalové drevo

Charakteristika:
Farbivá oranžovo-červená až fialová získavané zo santalového dreva. Stromy zo santalového dreva rastú takmer výhradne v Indii, Indonézii. Tu sa nachádza 90% svetových zásob. Rôzne podobné druhy, napr. červený santalový strom nájdeme v Austrálii či Venezuele. Olej, ktorý sa získava z týchto stromov, má upokojujúce a antibakteriálne účinky. Pre jeho arómu sa používa v parfémovom priemysle.

Použitie:
Olej zo santalového dreva sa pridáva, vďaka svojim blahodarným účinkom, do telových krémov či šampónov. Týmto výrobkom, rovnako tak ako parfémom, dodáva špecifickú vôňu. Používa sa v cukrovinkách, zmrzlinách, žuvačkách a v ďalších potravinách. Tiež sa používa ako pomôcka pri meditácii pri rôznych náboženských obradoch.

Výroba:
Vyrába sa parnou destiláciou sušených koreňov alebo dreva stromu.

 

Skóre škodlivosti:

safety-score-0-fix

Zaradené do skupiny:

Farbivá (E100 – E182)

Zdroje:

Víme, co jíme? Dr. Tereza Vrbová – [kniha]
A consumer’s dictionary of food additives – [kniha]
Sandalwood Information – [web]

Jasne zakazujeme akékoľvek použitie časti alebo celého obsahu týchto stránok, ich reprodukciu, kopírovanie, úpravu a najmä prezentáciu na iných internetových stránkach bez našeho výslovneho súhlasu.