Location

Závodná 78/C, 821 06 Bratislava
Kontaktujte nás
Závodná 78/C, 821 06 Bratislava

Starý Otec je maloobchodná sieť s potravinami. V súčasnosti máme v rámci Bratislavy devätnásť predajní. Zameriavame sa prevažne na slovenské potraviny, pričom máme aj vlastné výroby – mäsovýrobu, pekáreň a produkciu medu.

Kontakt

Starý otec, a.s.
Závodná 78/C, 821 06 Bratislava
IČO: 36 769 371
info@staryotec.sk

Sociálne siete

E1204 - Pullulán

Charakteristika:
Pullulán je vo vode rozpustný polysacharid. Po vysušení je pullulan biely prášok, ktorý je možné po pridaní vody lisovať do tenkých priehľadných fólií. Podporuje tvorbu filmu pri poťahovaní potravín a môže v niektorých výrobkoch nahradiť želatínu alebo iné polyméry vytvárajúce film.

Použitie:
Pullulán sa používa na poťahovanie výživových doplnkov vo forme kapsúl, tabliet alebo dražé (qs). qs = quantum satis znamená, že maximálne množstvo nie je dané. Je však možné použiť len toľko, koľko je nevyhnutné pre požadovaný účinok.

Výroba:
Pullulán sa získava riadenou fermentáciou pomocou kvasiniek Aureobasidium pullulans za prídavku NaCl. Kvasinky sa následne po dokončení procesu odstránia.

Skóre škodlivosti:

safety-score-1

Zaradené do skupiny:

Plnidlá

Zdroje:

Databáze potravinářských přídatných látek – [web]
Rehm B.H.A: Microbial production of biopolymers and polymers precursors – [kniha]

Jasne zakazujeme akékoľvek použitie časti alebo celého obsahu týchto stránok, ich reprodukciu, kopírovanie, úpravu a najmä prezentáciu na iných internetových stránkach bez našeho výslovneho súhlasu.