Starý otec - poctivé slovenské potraviny

Pekáreň

Malá pekáreň Starého Otca v Bratislave produkuje pre jeho predajne dva typy pekárenských produktov - denné pečivo - chlieb, rožky, sladké pečivo a pagáče a špeciálne trvanlivé pečivo - mrkváče, tvarohové mňamky, bryndzovníky, slnečnicové krekry. Okrem toho časť výroby tvoria aj mrazené polotovary - gule a pirohy so sladkou i slanou náplňou. Špecialitou našej pekárne sú kváskové produkty bez pridania droždia - z vlastného čerstvého (nemrazeného) kvásku, ktorý si starostlivo "chováme".

Keďže nám záleží na vašom zdraví, v pekárni nepoužívame žiadne stužené rastlinné tuky, ale nahrádzame ich v receptúrach maslom, masťou alebo olejom.

O kvalite našich produktov svedčí aj fakt, že nekupujeme ani väčšinu klasických priemyselných plniek, ale vyrábame si vlastné plnky tesne pred samotnou výrobou.

Bližšie našu pekáreň spoznáte prostredníctvom tohto videa: https://varecha.pravda.sk/tv/stary-otec-preco-verit-slovenskym-potravinam/20309-video.html

 

Filozofia
Starého
Otca

Starý Otec je sieť predajní s potravinami, ktorá si dala za cieľ ponúknuť svojim zákazníkom výlučne slovenské potraviny a to potraviny na Slovensku skutočne vyrobené, nie iba zabalené.

Slovensko produkuje množstvo skvelých produktov, na ktoré môžeme byť skutočne hrdí. Nechceme, aby zostávali neprávom v úzadí len preto, lebo nemajú takú marketingovú podporu, ako svetové značky.